WLC60CW640GAQ
Description
WORK LIGHT STRIP 640MM
DataSheet
WLC60CW640GAQ PDF
Part Status:Active
Type:LED Module
Configuration:Linear Light Strip
Luminous Flux @ Current/Temperature:2600lm
Current - Test:1.25A
Temperature - Test:25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):24V
Lumens/Watt @ Current - Test:87 lm/W
Current - Max:1.37A
Features:IP67, IP68, IP68g, IP69K
Size / Dimension:680.40mm L x 60.90mm W
Height:31.30mm
Light Emitting Surface (LES):517.60mm L x 24.50mm W