ZFS-85000HD-WW
Description
LED FLEX RIBBON 12V WHT 5M
DataSheet
ZFS-85000HD-WW PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:LED Engine
Color:White, Warm
CCT (K):3500K
Wavelength:-
Configuration:Linear Light Strip, Flexible
Luminous Flux @ Current/Temperature:1650lm (Typ)
Current - Test:4.4A
Temperature - Test:25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):12V
Lumens/Watt @ Current - Test:31 lm/W
Features:-
Size / Dimension:5000.00mm L x 8.00mm W
Height:2.50mm