SI-B8V171550WW
Description
LED 3000K 80CRI LM561B
DataSheet
SI-B8V171550WW PDF
Type Description
Series:LT-M552C
Color:White, Warm
CCT (K):3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Linear Light Strip
Luminous Flux @ Current/Temperature:2350lm (Typ)
Current - Test:700mA
Temperature - Test:50°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):24V
Lumens/Watt @ Current - Test:140 lm/W
Current - Max:900mA
Features:With Connector
Size / Dimension:550.00mm L x 18.00mm W
Height:5.80mm