L2C2-40901202E0900
Description
LED COB 4000K NEU WHT 90CRI SMD
DataSheet
L2C2-40901202E0900 PDF
Wavelength:-
Configuration:Rectangle
Luminous Flux @ Current/Temperature:860lm (Typ)
Current - Test:200mA
Temperature - Test:85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):34.5V
Lumens/Watt @ Current - Test:125 lm/W
Current - Max:400mA
CRI (Color Rendering Index):90
Viewing Angle:115°
Features:-
Size / Dimension:16.00mm L x 19.00mm W
Height:1.50mm
Light Emitting Surface (LES):9.00mm Dia