CHM-18-35-90-36-AA00-F2-2
Description
LED COB CHM18 WARM WHITE SQUARE
DataSheet
CHM-18-35-90-36-AA00-F2-2 PDF
Type Description
Series:CHM-18
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Chip On Board (COB)
Color:White, Warm
CCT (K):3500K 2-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:4115lm (Typ)
Current - Test:1.2A
Temperature - Test:85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):35V
Lumens/Watt @ Current - Test:107 lm/W
Current - Max:2.4A
CRI (Color Rendering Index):90
Viewing Angle:120°
Features:-
Size / Dimension:21.50mm L x 21.50mm W
Height:1.37mm
Light Emitting Surface (LES):17.50mm Dia