CTM-22-4018-90-36-TW01
Manufacturer
Luminus Devices
VIGOR # :
Description
LED COB CTM22 WHITE
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
CTM-22-4018-90-36-TW01 PDF
Type Description
Series:CTM-22
Package:Tray
Part Status:Active
Type:LED Module
Color:White, Warm / White, Neutral
CCT (K):1800K ~ 4000K
Wavelength:-
Configuration:Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:1875lm Warm White, 3100lm Cool White
Current - Test:875mA
Temperature - Test:85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):37V
Lumens/Watt @ Current - Test:58 lm/W Warm White, 96 lm/W Cool White
Current - Max:1.1A
CRI (Color Rendering Index):90
Viewing Angle:130°
Features:-
Size / Dimension:28.00mm L x 28.00mm W
Height:1.58mm
Light Emitting Surface (LES):22.00mm Dia