
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA1304 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 2700K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 425lm (410lm ~ 440lm) |
| Current - Test: | 100mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 36V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 118 lm/W |
| Current - Max: | 250mA |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 13.35mm L x 13.35mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 6.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 200 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of CXA1304-0000-000N00B427G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB CXA1304 4000K WHITE SMD
LED COB XLAMP CXB1310 3000K SQ
COB LED 3500K 80CRI 7851LM
FIXED IND 1.5UH 900MA 276MOHM SM
LED COB CXA1304 2700K WHITE SMD
JUMPER TERM BLK 3POS FLAT PIN
FIXED IND 15NH 700MA 200 MOHM