LPS1-01C24-3070-00
Manufacturer
New Energy
VIGOR # :
Description
L2 BOARD, XHP70.2, SQUARE, 1X1,
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
LPS1-01C24-3070-00 PDF
Type Description
Series:XHP70.2
Package:Tray
Part Status:Active
Type:LED Module
Color:White, Warm
CCT (K):3000K 5-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:1710lm (Typ)
Current - Test:1.05A
Temperature - Test:85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):11.2V
Lumens/Watt @ Current - Test:145 lm/W
Current - Max:2.4A
CRI (Color Rendering Index):70
Viewing Angle:-
Features:-
Size / Dimension:36.83mm L x 36.83mm W