CHM-27-40-90-36-AA00-F2-2
Description
LED COB CHM27 NEUTRAL WHT SQUARE
DataSheet
CHM-27-40-90-36-AA00-F2-2 PDF
Type:Chip On Board (COB)
Color:White, Neutral
CCT (K):4000K 2-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:9470lm (Typ)
Current - Test:2.7A
Temperature - Test:85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):35V
Lumens/Watt @ Current - Test:100 lm/W
Current - Max:5.4A
CRI (Color Rendering Index):90
Viewing Angle:120°
Features:-
Size / Dimension:27.90mm L x 27.90mm W
Height:1.37mm
Light Emitting Surface (LES):26.50mm Dia