
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA2540 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3500K 2-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 4093lm (3955lm ~ 4230lm) |
| Current - Test: | 1.1A |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 37V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 101 lm/W |
| Current - Max: | 2.1A |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 23.85mm L x 23.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 19.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXA2540-0000-000N00U435H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
VERO 18B COOL WHITE LED ARRAY
LED COB 3500K 90CRI 36V SMD
LED LINEAR MOD 3500K WHT 22"
LED HB XLAMP CXA2540
FAN 60X38MM 24VDC TACH
FIXED IND 1UH 385MA 1 OHM TH
SMJD-3621072B-XXN1 00D79F038ALL
LINEAR SE LED STRIP 3500K