
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA3050 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 5700K |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 6670lm (6430lm ~ 6910lm) |
| Current - Test: | 1.4A |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 37V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 129 lm/W |
| Current - Max: | 2.5A |
| CRI (Color Rendering Index): | 70 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 27.35mm L x 27.35mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 23.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXA3050-0000-000N00Y20E2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB SENSUS WARM WHT SQ
LED COB CXA1830 COOL WHT SQUARE
LED LIGHT BAR STD 3100K 12" ALUM
LED COB XLAMP CXA3050 5700K SQ
CRYSTAL 12.0000MHZ 12PF SMD
CONN RCPT FMALE 3P GOLD SLDR CUP
DC DC CONVERTER 5V 25W