L2M0-5770004MC2200
Manufacturer
Philips (LUMILEDS)
VIGOR # :
Description
LED XR-M 5700K 4-UP SQUARE
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
L2M0-5770004MC2200 PDF
Type Description
Series:LUXEON XR-M
Package:Tray
Part Status:Active
Type:LED Module
Color:White, Cool
CCT (K):5700K
Wavelength:-
Configuration:Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:4318lm (Typ)
Current - Test:700mA
Temperature - Test:85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):43.8V
Lumens/Watt @ Current - Test:141 lm/W
Current - Max:1.05A
CRI (Color Rendering Index):70
Viewing Angle:-
Features:-
Size / Dimension:73.00mm L x 73.00mm W
Height:6.21mm