
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA1816 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Neutral |
| CCT (K): | 4000K |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 1898lm (1830lm ~ 1965lm) |
| Current - Test: | 450mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 37V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 114 lm/W |
| Current - Max: | 900mA |
| CRI (Color Rendering Index): | 70 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 17.85mm L x 17.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 12.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXA1816-0000-000N00P20E5 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB CXB1507 5000K WHT SMD
LED COB CXA2540 COOL WHT SQUARE
COB LED 2700K 90CRI 694LM
LED COB CXA1816 NEUTRAL WHITE SQ
XTAL OSC XO 8.0000MHZ HCMOS SMD
FIXED IND 4.7UH 160MA 3 OHM SMD
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD