
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA1507 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3000K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 613lm (590lm ~ 635lm) |
| Current - Test: | 200mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 36V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 85 lm/W |
| Current - Max: | 375mA |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 15.85mm L x 15.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 8.90mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXA1507-0000-000N0UE230G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB CXA2530 WARM WHT SQUARE
LED COB CXA1304 WARM WHT SQUARE
VERO SE 10D WARM WHITE LED ARRAY
LED XLAMP CXA1507 8.9MM WHT
CRYSTAL 20.0000MHZ 8PF SMD
CONN SMA PLUG R/A 50OHM CRIMP
DC DC CONVERTER 9V 2W