
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA1304 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Neutral |
| CCT (K): | 4000K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 343lm (330lm ~ 355lm) |
| Current - Test: | 100mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 36V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 95 lm/W |
| Current - Max: | 250mA |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 13.35mm L x 13.35mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 6.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXA1304-0000-000N0UA240G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED MOD PT54 GREEN RECTANGLE
LED COB CDM14 WHITE
LED ARRAY XLAMP CXA1820 WHITE
LED COB CXA1304 4000K WHITE SMD
CRYSTAL 24.0000MHZ 12PF SMD
XTAL OSC VCXO 25.0000MHZ LVPECL
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 3.5MM