LLM13-SD-5700K
Manufacturer
illumequip
VIGOR # :
Description
13" RECTANGULAR LIGHT MODULE
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
LLM13-SD-5700K PDF
Type Description
Series:LLM
Package:Box
Part Status:Active
Type:LED Module
Color:White, Cool
CCT (K):5700K
Wavelength:-
Configuration:Rectangle
Luminous Flux @ Current/Temperature:2000lm (Typ)
Current - Test:600mA
Temperature - Test:30°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):24V
Lumens/Watt @ Current - Test:143 lm/W
Current - Max:-
CRI (Color Rendering Index):80
Viewing Angle:120°
Features:With Connector
Size / Dimension:355.60mm L x 31.75mm W
Height:12.70mm