
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA1507 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Neutral |
| CCT (K): | 4000K 2-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 755lm (730lm ~ 780lm) |
| Current - Test: | 200mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 37V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 102 lm/W |
| Current - Max: | 375mA |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 15.85mm L x 15.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 8.90mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXA1507-0000-000N0HF440H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED ARRAY XLAMP CXA1816 WHITE
LED COB V13 5000K SQUARE
LED COB CXB1512 4000K WHT SMD
LED XLAMP CXA1507 WHITE
XTAL OSC VCXO 35.437431MHZ HCSL
MEMS OSC XO 12.0000MHZ LVCMOS LV
ERC-55-500 365K 1% T-9 EK E3