
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA1310 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Neutral |
| CCT (K): | 4000K 2-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 1245lm (1200lm ~ 1290lm) |
| Current - Test: | 700mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 18V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 99 lm/W |
| Current - Max: | 1.05A |
| CRI (Color Rendering Index): | 70 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 13.35mm L x 13.35mm W |
| Height: | 1.55mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 6.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 |
Current price of CXA1310-0000-000F00K240H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB CXA1304 COOL WHT SQUARE
LED COB CXM14 NEUT WHITE SQUARE
LED MOD LMH2 TRUEWHITE WARM WHT
FIXED IND 220NH 450MA 370 MOHM
LED COB CXA1310 NEUTRAL WHT SQ
IC ADC 24BIT SIGMA-DELTA 28SSOP
DC DC CONVERTER 0.6-10V