
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA1816 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 2700K 2-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 1335lm (1290lm ~ 1380lm) |
| Current - Test: | 450mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 37V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 80 lm/W |
| Current - Max: | 900mA |
| CRI (Color Rendering Index): | 93 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 17.85mm L x 17.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 12.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXA1816-0000-000N0YK427H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
COB LED 3500K 90CRI
WORK LIGHT STRIP 285MM
COB LED 3000K 70CRI 5678LM
FIXED IND 520NH 4.3A 20 MOHM SMD
LED ARRAY XLAMP CXA1816 WHITE
CONN HEADER SMD 96POS 1.27MM
CONN QC RCPT/TAB 14-16AWG 0.250