WLC60XW340GSSQ
Manufacturer
Banner Engineering
VIGOR # :
Description
WLC60 WORK LIGHT; LENGTH: 340 MM
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
WLC60XW340GSSQ PDF
Type Description
Series:WLC60
Package:Box
Part Status:Active
Type:LED Module
Color:White, Cool
CCT (K):6500K
Wavelength:-
Configuration:Linear Light Strip
Luminous Flux @ Current/Temperature:-
Current - Test:620mA
Temperature - Test:25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):24V
Lumens/Watt @ Current - Test:87 lm/W
Current - Max:680mA
CRI (Color Rendering Index):80
Viewing Angle:-
Features:IP67, IP68, IP68g, IP69K
Size / Dimension:360.40mm L x 60.90mm W
Height:31.30mm
Light Emitting Surface (LES):254.60mm L x 24.50mm W