AB-GES-L27104W304N3
Manufacturer
American Bright
VIGOR # :
Description
INGENI-AC 120VAC LINEAR 270*20MM
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
AB-GES-L27104W304N3 PDF
Type Description
Series:AB-GES
Package:Tray
Part Status:Active
Type:LED Engine
Color:White, Warm
CCT (K):3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Linear Light Strip
Luminous Flux @ Current/Temperature:430lm (Typ)
Current - Test:-
Temperature - Test:25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):120VAC
Lumens/Watt @ Current - Test:-
Current - Max:-
CRI (Color Rendering Index):80
Viewing Angle:-
Features:-
Size / Dimension:271.00mm L x 20.00mm W