
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LMH2 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | LED Module |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3000K |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Round |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 1250lm (Typ) |
| Current - Test: | 450mA |
| Temperature - Test: | 55°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 22.5V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 123 lm/W |
| Current - Max: | 750mA |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Viewing Angle: | 96° |
| Features: | Dimming - WhiteLight |
| Size / Dimension: | 88.20mm Dia |
| Height: | 60.30mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 61.30mm Dia |
| Lens Type: | Domed |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 |
Current price of LMH02B-1250-30G9-00001TW is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED HB CXA3050 SERIES
LED COB 8.4W 980LM 13.5MM SQ SMD
VERO SE 18B COOL WHITE LED ARRAY
LED MOD 1250LM 3000K DOME LENS
2.0X1.6 GLASS SEAL MHZ QUARTZ XT
XTAL OSC VCXO 204.8000MHZ LVPECL
DC DC CONVERTER 28V 50W