
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LMH2 TrueWhite® |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Type: | LED Module |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 2700K |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Round |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 850lm (790lm ~ 909lm) |
| Current - Test: | 440mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 19.9V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 97 lm/W |
| Current - Max: | 440mA |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Viewing Angle: | 96° |
| Features: | Dimming - WhiteLight |
| Size / Dimension: | 88.20mm Dia |
| Height: | 60.30mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 68.00mm Dia |
| Lens Type: | Domed |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 100 |
Current price of LMH020-0850-27G9-00001TW is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
VERO SE 29C WARM WHITE LED ARRAY
LED COB CXA1507 COOL WHT SQUARE
LED MODULE 5000K
LED MOD 850LM WHITE 2700K DOME
CONN RCPT FMALE 19P SOLDER CUP
PG16 FLAT CABLE PA/TPE/BE
CONN FAKRA JACK STR 50 OHM CRIMP