
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Xlamp® XHP70 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Type: | LED Module |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3000K 5-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Starboard |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 1538lm (1485lm ~ 1590lm) |
| Current - Test: | 1.05A |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 11.6V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 126 lm/W |
| Current - Max: | 2.4A |
| CRI (Color Rendering Index): | 70 |
| Viewing Angle: | 120° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 19.89mm Dia |
| Height: | - |
| Light Emitting Surface (LES): | - |
| Lens Type: | Domed |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 100 | ||
| 250 |
Current price of XHP70A-00-0000-0D0BM430E-SB01 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB CXA1820 4000K WHITE SMD
LED HB XLAMP CXA2540
LED COB CHM6 COOL WHITE RECT
LED XLAMP XHP70 3000K STARBOARD
MEMS OSC XO 156.2500MHZ LVPECL
POWER STRIP 24" 20A 8OUT 15'C
DC DC CONVERTER 12V 101W