
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA2520 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 5000K 2-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 2690lm (2600lm ~ 2780lm) |
| Current - Test: | 550mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 36V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 136 lm/W |
| Current - Max: | 1.25A |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 23.85mm L x 23.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 19.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXA2520-0000-000N0HR450H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB 5000K COOL WH 70CRI SMD
LED COB VERO 13 3000K ROUND
LED ARRAY XLAMP CXA2530 19MM WHT
LED COB CXA2520 5000K WHITE SMD
VARISTOR 390V 10KA DISC 20MM
CRYSTAL 38.4000MHZ 18PF SMD
RECP ASSY