L2C2-40801216E2300
Description
LED COB 1216 4000K 80CRI
DataSheet
L2C2-40801216E2300 PDF
Color:White, Neutral
CCT (K):4000K
Wavelength:-
Configuration:Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:7780lm (Typ)
Current - Test:1.6A
Temperature - Test:85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):35V
Lumens/Watt @ Current - Test:139 lm/W
Current - Max:3.2A
CRI (Color Rendering Index):80
Viewing Angle:115°
Features:-
Size / Dimension:28.00mm L x 28.00mm W
Height:1.50mm
Light Emitting Surface (LES):23.00mm Dia