
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA1512 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Neutral |
| CCT (K): | 4000K 2-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 1538lm (1485lm ~ 1590lm) |
| Current - Test: | 350mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 37V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 119 lm/W |
| Current - Max: | 600mA |
| CRI (Color Rendering Index): | 70 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 15.85mm L x 15.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 8.90mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXA1512-0000-000N00M440H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
4,800 LM 35 WATT LED LIGHT ENGIN
OSLON SSL150
LED COB CHM18 WARM WHITE SQUARE
LED CXA1512 8.9MM WHT
XTAL OSC VCXO 307.695484MHZ LVDS
3W, 2.54MM PTH SOCKET, SIL, SMT,
DC DC CONVERTER 5V 3W