WLS27CWR-285DSQ
Description
WLS27 DUAL COLOR LIGHT STRIP; LE
DataSheet
WLS27CWR-285DSQ PDF
Type:LED Module
Color:Red, White
CCT (K):5000K
Wavelength:625nm
Configuration:Linear Light Strip
Luminous Flux @ Current/Temperature:-
Current - Test:300mA
Temperature - Test:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):24V
Lumens/Watt @ Current - Test:28 lm/W Red, 66 lm/W White
Current - Max:800mA
Features:IP66, IP67, IP69K
Size / Dimension:27.00mm Dia
Height:360.00mm