
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Vero® 13 Array |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 5000K 4-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Round |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 2037lm (Typ) |
| Current - Test: | 500mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 31.3V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 130 lm/W |
| Current - Max: | 1.05A |
| CRI (Color Rendering Index): | 70 |
| Viewing Angle: | 120° |
| Features: | With Connector |
| Size / Dimension: | 36.20mm Dia |
| Height: | 1.90mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 13.20mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 | ||
| 100 |
Current price of BXRC-50C2000-C-24 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED ARRAY XLAMP CXA1816 WHITE
VERO 29D COOL WHITE LED ARRAY
LED COB CXB1830 2700K WHT SMD
CAP CER 1206 3.9NF 10V ULTRA STA
LED ARRAY 2000LM COOL WHITE COB
CONN HEADER R/A 7POS 2.5MM
CONN RCPT FMALE 2P GOLD SLDR CUP