
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Xlamp® CXB1820 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3500K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 2690lm (2600lm ~ 2780lm) |
| Current - Test: | 550mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 36V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 136 lm/W |
| Current - Max: | 1.05A |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 17.85mm L x 17.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 12.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXB1820-0000-000N0HR435G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
WLS28-2 DUAL COLOR LIGHT STRIP;
COB LED 3000K 80CRI 809LM
LED ARRAY 2000LM WARM WHITE COB
LED COB CXB1820 3500K WHT SMD
XTAL OSC XO 27.6000MHZ CMOS SMD
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 12"
TRIPLE BALANCED MIXER