
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Xlamp® CXB1304 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 6500K 5-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 570lm (550lm ~ 590lm) |
| Current - Test: | 100mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 34.5V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 165 lm/W |
| Current - Max: | 250mA |
| CRI (Color Rendering Index): | 70 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 13.35mm L x 13.35mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 6.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXB1304-0000-000N0BD465E is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB CXA1816 COOL WHT SQUARE
LED COB CXA1304 WARM WHT SQUARE
STARBOARD, LUXEON CZ, GREEN, 120
FIXED IND 3.6NH 311MA 280 MOHM
LED COB CXB1304 COOL WHT SQUARE
LED XLAMP XH-P70 WHITE SMD
TAGS MARKER 5/3.5 BLANK 1=100PC