
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Gen 7 V10 Array |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 5700K 4-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 1853lm (Typ) |
| Current - Test: | 360mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 34V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 151 lm/W |
| Current - Max: | 720mA |
| CRI (Color Rendering Index): | 70 |
| Viewing Angle: | - |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 13.50mm L x 13.50mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 10.20mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 600 |
Current price of BXRE-57C1001-C-74 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB CXB1830 5000K WHT SMD
V22D WARM WHITE LED ARRAY
LED COB CXA1304 NEUTRAL WHT SQ
LED COB V10 5700K SQUARE
CONN HEADER VERT 36POS 2.54MM
IC OPAMP VFB 1 CIRCUIT 8SOIC
LED SOLERIQ S13 5700K WHITE