
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Xlamp® CXB1520 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 5700K 5-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 2510lm (2420lm ~ 2600lm) |
| Current - Test: | 500mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 33V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 152 lm/W |
| Current - Max: | 1.4A |
| CRI (Color Rendering Index): | 70 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 15.85mm L x 15.85mm W |
| Height: | 1.55mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 9.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXB1520-0000-000N0BR257E is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB CXA1512 4000K WHITE SMD
BIG CHIP LED HB RED
LED HB CXA3050 SERIES
FIXED IND 33UH 1.05A 550 MOHM TH
LED COB XLAMP CXB1520 5700K SQ
TVS DIODE 48V 77.4V DO214AB
CONN SMA JACK STR 50 OHM