
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA1304 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3000K 2-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 277lm (268lm ~ 286lm) |
| Current - Test: | 200mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 18V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 77 lm/W |
| Current - Max: | 500mA |
| CRI (Color Rendering Index): | 93 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 13.35mm L x 13.35mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 6.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXA1304-0000-000F0Y8430H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB CXA1816 WARM WHT SQUARE
LED ARRAY 4000LM WARM WHITE COB
LED COB VERO SE 2700K ROUND
FIXED IND 100UH 60MA 11 OHM SMD
LED COB CXA1304 WARM WHT SQUARE
FIXED IND 910UH 91MA 15.8 OHM TH
TRANSMITTER TOSA