
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Xlamp® CXB1512 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3000K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 1335lm (1290lm ~ 1380lm) |
| Current - Test: | 700mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 18V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 106 lm/W |
| Current - Max: | 1.2A |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 15.85mm L x 15.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 8.90mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXB1512-0000-000F0UK430U is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED MODULE 5000K SQUARE
LED COB WHT 9MM 2700K 80CRI SMD
LED COB CXA1816 NEUTRAL WHITE SQ
LED COB CXB1512 3000K WHT SMD
MEMS OSC XO 12.2880MHZ LVCMOS LV
CONN SOCKET 96POS 0.05 GOLD PCB
MULTI-LAY HYBRID BALUNS 0805