
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA1304 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Neutral |
| CCT (K): | 4000K |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 319lm (308lm ~ 330lm) |
| Current - Test: | 400mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 9V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 89 lm/W |
| Current - Max: | 1A |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 13.35mm L x 13.35mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 6.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 200 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of CXA1304-0000-000C0U940E5 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
VERO SE 29C COOL WHITE LED ARRAY
LED COB CXA1304 COOL WHT SQUARE
LED COB CXA1512 NEUTRAL WHITE SQ
LED ARRAY XLAMP CXA1304 WHITE
CONN HEADER SMD 50POS 2MM
SENSOR MOTION PIR SLIGHT MOTION
TERM BLK 16P SIDE ENT 3.5MM PCB