
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Xlamp® CXB2540 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3500K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 5043lm (4860lm ~ 5225lm) |
| Current - Test: | 1.1A |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 36V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 127 lm/W |
| Current - Max: | 2.1A |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 23.85mm L x 23.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 19.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXB2540-0000-000N0HW235G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB CXA1830 NEUTRAL WHITE SQ
LED 3535L 3P11S 3000K 80CRI
VERO SE 10C WARM WHITE LED ARRAY
LED COB CXB2540 3500K WHT SMD
CONN SOCKET 47POS 0.1 GOLD PCB
CONN RCPT FMALE 35P SOLDER CUP
DC DC CONVERTER 3.3V 3W