WLB32C570Q
Description
WORK LIGHT STRIP 570MM
DataSheet
WLB32C570Q PDF
Part Status:Active
Type:LED Module
Configuration:Linear Light Strip
Luminous Flux @ Current/Temperature:1500lm
Current - Test:620mA
Temperature - Test:25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):24V
Lumens/Watt @ Current - Test:101 lm/W
Current - Max:1.6A
Features:IP50
Size / Dimension:602.00mm L x 31.90mm W
Height:46.00mm