SI-B8U071280LD
Manufacturer
Samsung Semiconductor
VIGOR # :
Description
LED SLIM 3500K 1090LM FRONT WIRE
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
SI-B8U071280LD PDF
Type Description
Series:LT-S282N
Package:Tray
Part Status:Not For New Designs
Type:LED Module
Color:White, Warm
CCT (K):3500K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Linear Light Strip
Luminous Flux @ Current/Temperature:1090lm (Typ)
Current - Test:200mA
Temperature - Test:50°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):35.2V
Lumens/Watt @ Current - Test:155 lm/W
Current - Max:360mA
CRI (Color Rendering Index):80
Viewing Angle:115°
Features:With Connector
Size / Dimension:280.00mm L x 24.00mm W
Height:5.80mm