
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA2540 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 5700K 4-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 5043lm (4860lm ~ 5225lm) |
| Current - Test: | 1.1A |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 37V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 124 lm/W |
| Current - Max: | 2.1A |
| CRI (Color Rendering Index): | 70 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 23.85mm L x 23.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 19.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of CXA2540-0000-000N00W257F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB CXB3070 3000K WHT SMD
LED COB CXA1304 WARM WHT SQUARE
LED COB CXA1507 3500K WHITE SMD
LED ARRAY XLAMP CXA2540 19MM WHT
MEMS OSC XO 166.66666MHZ LVCMOS
IC OPAMP ISOLATION 1 CIRCUIT 8SO
LED COB CX1510 2700K WHITE SMD