
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA1512 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 2700K 4-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 1010lm (970lm ~ 1040lm) |
| Current - Test: | 350mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 37V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 78 lm/W |
| Current - Max: | 600mA |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 15.85mm L x 15.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 8.90mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXA1512-0000-000N0UH427F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED ILLUMINATED LIGHT STRIP
VERO 18C COOL WHITE LED ARRAY
LED COB CXA1512 COOL WHT SQUARE
LED CXA1512 8.9MM WHT
CONN HEADER VERT 32POS 2.54MM
CONN RCPT FMALE 10POS GOLD CRIMP
DIRECTIONAL COUPLER