
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA2520 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 6500K 4-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 2690lm (2600lm ~ 2780lm) |
| Current - Test: | 550mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 36V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 136 lm/W |
| Current - Max: | 1.25A |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 23.85mm L x 23.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 19.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXA2520-0000-000N0HR465F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED STRIP GREEN 16.4 FEET
COB LED 2700K 80CRI
LED ARRAY XLAMP CXA1507 WHITE
LED COB CXA2520 6500K WHITE SMD
XTAL OSC XO 14.7456MHZ CMOS TTL
CRYSTAL 114.2850MHZ 18PF SMD
DIODE ZENER 8.2V 5W T18