
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA2540 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 2700K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 4388lm (4230lm ~ 4545lm) |
| Current - Test: | 1.1A |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 36V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 111 lm/W |
| Current - Max: | 2.1A |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 23.85mm L x 23.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 19.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXA2540-0000-000N00V227G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
V22C NEUTRAL WHITE LED ARRAY
LED COB CXB2530 2700K WHT SMD
LED COB CXA1304 5000K WHITE SMD
LED COB CXA2540 2700K WHT SMD
PV SERIES 300V 4032 PKG
DC DC CONVERTER 12V 3W
CB 14C 14#16 SKT PLUG