
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA1304 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3000K |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 297lm (286lm ~ 308lm) |
| Current - Test: | 400mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 9V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 83 lm/W |
| Current - Max: | 1A |
| CRI (Color Rendering Index): | 93 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 13.35mm L x 13.35mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 6.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXA1304-0000-000C0Y920E7 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB V13 2700K SQUARE
LED COB CLM6 WARM WHITE SQUARE
LED COB GEN7 2000K STARBOARD
LED ARRAY XLAMP CXA1304 WHITE
MEMS OSC XO 148.5000MHZ LVCMOS
CONN HEADER SMD 10POS 2.54MM
TAPE ALUM FOIL SIL 1"X 7" 100/RL