
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA1816 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Neutral |
| CCT (K): | 4000K 2-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 1770lm (1710lm ~ 1830lm) |
| Current - Test: | 450mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 37V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 106 lm/W |
| Current - Max: | 900mA |
| CRI (Color Rendering Index): | 70 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 17.85mm L x 17.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 12.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXA1816-0000-000N00N440H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB XLAMP CXB1520 4000K SQ
LED COB CXM22 COOL WHITE SQUARE
LED STRIP BLUE 16.4 FEET
LED COB CXA1816 NEUTRAL WHITE SQ
CRYSTAL 26.0000MHZ 10PF SMD
XTAL OSC VCXO 250.0000MHZ HCSL
MEMS OSC XO 155.5200MHZ LVPECL