
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA2520 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 2700K 2-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 1898lm (1830lm ~ 1965lm) |
| Current - Test: | 550mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 36V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 96 lm/W |
| Current - Max: | 1.25A |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 23.85mm L x 23.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 19.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXA2520-0000-000N00P227H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB 1202 3500K WW 70CRI SMD
LED ARRAY XLAMP CXA1816 WHITE
LED COB CXM14 WARM WHITE SQUARE
LED XLAMP CXA2520 19MM WHT
TVS DIODE 28V 45.4V SMC
CONN RCPT FMALE 2POS GOLD SOLDER
FIXED IND 2.7UH 193MA 1.2 OHM TH