CXM-11-30-90-36-AC02-F2-3
DataSheet
CXM-11-30-90-36-AC02-F2-3 PDF
Type Description
Series:Sensus™
Configuration:Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:1580lm (Typ)
Current - Test:480mA
Temperature - Test:85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):35V
Lumens/Watt @ Current - Test:94 lm/W
Current - Max:960mA
CRI (Color Rendering Index):90
Viewing Angle:120°
Features:-
Size / Dimension:19.00mm L x 19.00mm W
Height:1.37mm
Light Emitting Surface (LES):11.00mm Dia