
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA1512 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 2700K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 1080lm (1040lm ~ 1120lm) |
| Current - Test: | 700mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 18V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 86 lm/W |
| Current - Max: | 1.2A |
| CRI (Color Rendering Index): | 93 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 15.85mm L x 15.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 8.90mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXA1512-0000-000F0YJ227G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB CLM6 WARM WHITE SQUARE
LED COB XLAMP CXB1310 3000K SQ
LED COB CHM14 COOL WHITE SQUARE
LED COB CXA1512 2700K WHITE SMD
CONN HEADER VERT 50POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 9POS 2.54MM
XTAL OSC XO 66.6667MHZ LVCMOS