
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Xlamp® CXB1820 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 5000K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 2690lm (2600lm ~ 2780lm) |
| Current - Test: | 550mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 36V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 136 lm/W |
| Current - Max: | 1.05A |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 17.85mm L x 17.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 12.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXB1820-0000-000N0UR450G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED ARRAY XLAMP CXA1820 WHITE
LED COB CXA1304 NEUTRAL WHT SQ
LED COB CXA1512 COOL WHT SQUARE
FIXED IND 5.6NH 550MA 200 MOHM
LED COB CXB1820 5000K WHT SMD
TUBING 0.065" ID POLY 100' BLACK
DC DC CONVERTER