
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Gen 7 Vero® 10 Array |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 6500K 4-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Starboard |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 1870lm (Typ) |
| Current - Test: | 360mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 36.7V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 153 lm/W |
| Current - Max: | 720mA |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Viewing Angle: | - |
| Features: | With Connector |
| Size / Dimension: | 20.00mm Dia |
| Height: | 1.90mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 9.90mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 200 |
Current price of BXRC-65E1001-C-74 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB CXB1830 4000K WHT SMD
LED COB CXA1507 WARM WHT SQUARE
LED COOL WHT 6500K 1500MA
LED COB VERO 10 6500K STARBOARD
XTAL OSC PROG XO CMOS CTR SPRD
EVAL BOARD FOR LM5116-12
CONN RCPT FMALE 8POS GOLD SOLDER